Aktualności
Jak polerować auto - poradnik w kilku krokach

Polerowanie lakieru jest zdecydowanie najbardziej popularną metodą na rewitalizację nawet najstarszych pojazdów. Jeśli dokładnie i starannie wypolerujemy lakier to możemy uzyskać naprawdę świetne efekty.

Polerowanie ręczne lakieru czy z użyciem maszyn polerskich

W internecie często można spotkać się z opinią, że ręczne polerowanie lakieru nie pozwoli na uzyskanie satysfakcjonujących efektów i, że jedynym sposobem na prawidłowe polerowanie lakieru jest użycie drogich profesjonalnych maszyn polerskich. Nie jest to prawda, polerowanie ręczne także pozwala nam na uzyskanie bardzo dobrych wyników, Zwłaszcza biorąc pod uwagę ilość profesjonalnej, wysoko jakościowej chemii samochodowej dostępnej na rynku. Dobierając odpowiednie artykuły jesteśmy w stanie znacznie poprawić wygląd naszego samochodu. Należy jednak pamiętać, że efekty będą lepsze i bardziej trwałe jeśli skorzystamy z profesjonalnych maszyn polerskich.

Przygotowanie lakieru do polerowania

Pierwszym krokiem jaki musimy wykonać przed polerowaniem samochodu jest dokładne wyczyszczenie lakieru. Do tego celu powinniśmy wykorzystać odpowiednią chemię samochodową, lub odwiedzić myjnię samoobsługową. Myjnie samoobsługowe korzystają z profesjonalnej chemii samochodowej, dlatego też możemy mieć pewność, że samochód wyczyszczony w ten sposób będzie dobrze przygotowany do polerowania.

Wielką uwagę powinniśmy zwrócić na to, by z karoserii usunąć wszelkiego rodzaju cząsteczki piasku, kurzu, pyłków z drzew i innych tego rodzaju zanieczyszczeń. Jeśli nie zrobimy tego wystarczająco dokładnie to w trakcie polerowania lakieru możemy go jeszcze bardziej zarysować i uszkodzić. Po dokładnym oczyszczeniu lakieru samochód powinniśmy wprowadzić do zaciemnionego i osłoniętego miejsca, np. garażu. Dzięki temu zmniejszymy ryzyko osadzenia się na karoserii pyłu w trakcie polerowania lakieru oraz unikniemy rozgrzania się karoserii. Większość chemii samochodowej powinna być nakładana na chłodną karoserię. Powinniśmy także przygotować sobie odpowiednią chemię samochodową, specjalne ściereczki z mikrofibry do polerowania lakieru i gąbki do polerowania karoserii.

Mikrofibra do polerowania lakieru

Polerowanie samochodu krok po kroku

Przygotowanie lakieru do polerowania jest zdecydowanie najbardziej skomplikowanym krokiem, który musimy wykonać. Samo polerowanie jest bardziej czasochłonne niż skomplikowane. Zwłaszcza jeśli wykorzystamy do tego odpowiednią chemię samochodową. Polerowanie samochodu opiera się na naniesieniu na niewielką powierzchnię karoserii wybranej przez nas chemii samochodowej, rozprowadzenie jej po obszarze, który chcemy wypolerować i wtarcie jej kolistymi ruchami.

Chemię samochodową wcieramy do momentu, aż mgiełka która powstała zrobi się przezroczysta, a sama pasta zacznie znikać. Proces ten powtarzamy na całej powierzchni samochodu. Jeśli będziemy przestrzegać tych kilku kroków to efekty będą niezwykle zadowalające.

Alternatywy dla ręcznego polerowania samochodu:

Oczywiście nie musimy polerować lakieru ręcznie. Alternatywy, które znajdują się na rynku są niezwykle kuszące. Profesjonalne zakłady autodetailngowe korzystają z najlepszej dostępnej na rynku chemii samochodowej i mają wiele lat doświadczenia w polerowaniu lakieru z użyciem maszyn polerskich. Dlatego też jeśli nie jesteśmy pewni swoich umiejętności powinniśmy skorzystać właśnie z tego typu zakładów.

 


« powrót do Poradnika
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl