Aktualności
Jak ozonować samochód?

Ozonowanie samochodu jest procesem, w którym używa się ozonu (O₃) do oczyszczania wnętrza pojazdu. Ozon to silny utleniacz, który ma zdolność niszczenia bakterii, wirusów, grzybów, pleśni i nieprzyjemnych zapachów.

Proces ozonowania samochodu polega na wprowadzeniu generatora ozonu do wnętrza pojazdu lub korzystaniu z systemu ozonowania zainstalowanego w specjalnym pomieszczeniu. Generator ozonu wytwarza cząsteczki ozonu, które są uwalniane do powietrza wewnątrz samochodu. Ozon jest bardzo reaktywny i szybko rozkłada się, powracając do stabilnej postaci tlenu (O₂). Podczas tego procesu ozon atakuje i niszczy wszelkie organiczne zanieczyszczenia, takie jak bakterie, wirusy, pleśń czy cząsteczki powodujące nieprzyjemne zapachy.

Ozonowanie samochodu jest skuteczną metodą usuwania nieprzyjemnych zapachów, takich jak dym papierosowy, zapachy po jedzeniu, zapachy po zwierzętach czy zapachy po zalaniu samochodu. Dodatkowo, proces ten może pomóc w zmniejszeniu stężenia alergenów, takich jak pyłki roślin, kurz i roztocza, co może przynieść korzyści osobom cierpiącym na alergie.

Ozonator

Ozonator do samochodu

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: do 48 godzin
Cena: 1 840,00 zł 1840.00
Cena netto: 1 495,93 zł
ilość szt.
Ocena: 3.55555
Producent: PREMO
Kod produktu: O01

Opis

Produkcja: Polska

Przeznaczony do warsztatów samochodowych, serwisów, myjni samochodowych.
Właściwości silnie utleniające i dezynfekujące ozonu powodują, że jest on powszechnie
wykorzystywany na całym świecie w celu zwalczania bakterii i innych drobnoustrojów.

ZASTOSOWANIE  W SKRÓCIE:

Szerokie zastosowanie ozonatora pozwala wykorzystać go zarówno do serwisowania urządzeń
klimatyzacyjnych jak i dezynfekcji pomieszczeń gospodarstwa domowego

Ozonator samochodowy – jak działa?

Ozon został odkryty w 1840 roku przez Christiana Schönbeina, niemieckiego chemika, był on także pierwszą osobą, która stworzyła urządzenie pozwalające na tworzenie ozonu poprzez wyładowania elektryczne w powietrzu atmosferycznym. Metoda ta jest dalej używana przez większość producentów ozonatorów.

Ozonowanie jest najszybszą metodą na usunięcie nieprzyjemnych zapachów i dezynfekcje samochodu, przewodów wentylacyjnych i klimatyzacyjnych. Ozonowanie jest dużo skuteczniejsze, szybsze i bezpieczniejsze niż używanie np. chloru. Ozon skutecznie zabija większość bakterii, wirusów, grzybów i pleśni.

Dlaczego warto ozonować samochód

Ozonowanie samochodu bardzo skutecznie usuwa nieprzyjemne zapachy z samochodu, jest też najprostszą i najszybszą metodą dezynfekcji wnętrza pojazdu. W samochodzie spędzamy coraz więcej czasu, dlatego tak istotne jest usunięcie z jego wnętrza wszystkich zarazków, wirusów i innych szkodliwych elementów. Ozonatory są bardzo przydatne dla osób chorujących na astmę oraz dla alergików.

Jak ozonować samochód

Ozonowanie samochodu jest bardzo prostym procesem, zwłaszcza jeśli używamy profesjonalnego ozonatora. Bardzo ważne jest, aby proces wykonywać w czystym samochodzie. Jeśli samochód został odkurzony i umyty wewnątrz to możemy przystąpić do procesu ozonowania, ozonatory są w stanie pracować nawet w wilgotnych przestrzeniach.

Jeśli chcemy by ozonowanie było skuteczne należy ustawić urządzenie na dywaniku od strony pasażera lub na jego siedzeniu. Dyszę należy skierować w stronę miejsca zasysania powietrza do układu klimatyzacji (zwykle znajduje się pod schowkiem). Następnie należy zamknąć drzwi i okna a klimatyzację włączyć na maksymalne chłodzenie i ustawić na obieg zamknięty. Dzięki temu ozon zostanie równomiernie rozprowadzony po całym pojeździe.

Ozonatory samochodowe nie powodują uszkodzeń tapicerki, zarówno materiałowej jak i skórzanej. Zapach ozonu może utrzymywać się przez parę godzin po zakończeniu ozonowania, jednak nie jest on w żaden sposób szkodliwy.

Ozonowanie myjni i przestrzeni przemysłowych

Ozonatory skutecznie dezynfekują i oczyszczają powietrze także w przestrzeniach przemysłowych, myjniach czy halach magazynowych. Zabieg ozonowania pozwala wyeliminować zapachy powstałe przy produkcji. Bardzo istotne jest ozonowanie przestrzeni, w której przechowywana jest żywność, takiej jak magazyny czy samochody chłodnie. Ozonowanie usuwa wszystkie bakterie i zarazki, także te rozwijające się w jedzeniu, nawet w mięsie. Dzięki temu zabiegowi eliminujemy zagrożenie wzajemnego zakażania.

Ozonowanie myjni zapobiega rozwojowi grzybów i pleśni, na które bardzo narażone są myjnie samochodowe. Ozon skutecznie niweluje zagrożenia wynikające z dużej wilgotności powietrza, która jest idealnym środowiskiem dla rozwoju grzybów.

Ozonowanie gospodarstwa domowego i klimatyzacji

Według producentów klimatyzatory powinny być czyszczone i odkażane przynajmniej raz do roku. Ozonowanie jest dobrą alternatywą dla kosztownych serwisów. Zabija ono wszystkie bakterie tak samo skutecznie, jednocześnie jest znacząco tańsze, dodatkowo eliminuje brzydkie zapachy oraz może zostać wykonane samodzielnie, bez wzywania fachowca.

Ozonatory bardzo przydają się także w gospodarstwach domowych. Pozwalają one usunąć roztocza rozwijające się w kurzu i dywanach, co ma bardzo dobry wpływ na alergików, ozonowanie lodówek pozwala pozbyć się wszelkich zarazków i bakterii żyjących w niej.

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl